Blog post

CESKA – I “NIEWIERNY TOMASZ “

Ponury,szary dzień…by nie dopadła mnie depresja umówiłam się z koleżanką na ploty, pogoda nie dopisywała więc nie szukając daleko wybrałyśmy dobrze mi znaną restaurację CESKA.
czeska2.jak-zmniejszyc-fotke_pl
czeska3.jak-zmniejszyc-fotke_pl
Miałam przyjemność gościć tam kilkakrotnie, pierwszy raz tuż po otwarciu w 2015 roku, lokal zrobił bardzo dobre pierwsze wrażenie ,przytulne wnętrze i bardzo miła obsługa .Podczas pierwszej wizyty zamówiłam danie NEVERICI TOMAS /Niewierny Tomasz(29zł) z domowymi kopytkami i wieprzowiną confit duszoną w Pilsnerze, strzał w dziesiątkę! pyszne kopytka a mięso miękkie, delikatne i wyraziste w smaku z marchewką i pietruszką pokrojoną w kostkę i stało się to moim ulubionym daniem, szczerze mówiąc zawsze zamawiam niewiernego Tomasza:)podczas kolejnych wizyt zauważyłam ,iż moja ulubiona potrawa zaczęła ewoluować(zarówno smak jak i porcja uległy zmianie).Niewierny Tomasz jest większy, porządna porcja zasyci każdego głodomora, kopytka już nie prosto z wody lecz podsmażane, dwa/trzy kawałki mięsa oczywiście jak zawsze miękkie i rozpływające się w ustach, warzywa korzenne również pyszne, jedyny minus troszeczkę za mało przypraw lecz zdarzyło się to pierwszy i mam nadzieję ostatni raz;)oczywiście zawsze zamawiam Kofole (10zł/0,5l) to ciekawy w smaku napój typu cola popularny w Czechach i Słowacji.
czeska4.jak-zmniejszyc-fotke_plczeska5.jak-zmniejszyc-fotke_pl
Marzenka zamówiła danie miesiąca HOVEZI KRENOVOU OMACKOU(31zł)Sztuka mięsa w sosie chrzanowym z ziemniakami z wody i warzywami. Mięso (udziec wołowy)rewelacyjne miękkie z obłędnym gładkim i kremowym sosem chrzanowym MNIAM, pokrojone w słupki warzywa korzenne(marchewka i pietruszka)miękkie i pyszne.
czeska6.jak-zmniejszyc-fotke_plczeska8.jak-zmniejszyc-fotke_pl
W menu restauracji znajdziemy zupy oraz idealne przekąski do piwa takie jak tatar z polędwicy wołowej(42zł)czy pikantną mięsną pastę z grzankami(15zł)w lokalu możemy spróbować wyśmienitych piw z tanków! np. Teraz ceska(12zł/0,5l)- Pilsner& Kozel Cerny, dwa rodzaje piwa w jednym kuflu, gdy się wymieszają poczujemy przyjemną goryczkę jasnego Pilsnera z karmelową nutą Kozla.

Przyjemne wnętrze, profesjonalna obsługa oraz ceny i smak dań sprawiają, iż chce się tam wracać.

JESTEŚ JAK NIEWIERNY TOMASZ?TO PRZYJDŹ I SPRAWDŹ SAM 🙂

RESTAURACJA CESKA
UL.CHMIELNA 35
00-801 WARSZAWA
TEL: 602 333 444

GŁODNA DOROTA
Česká Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentarzy (2)

  • ~milaczek

    22 kwietnia 2016 at 13:01

    Oj to dobrze, vyborne, jak mówią bracia Czesi. Poprawiło się i zaraz tam będę…

  • Paweł

    9 lutego 2019 at 21:03

    Zdecydowanie nie polecam. Ani menu ani obsługi. jakieś nieporozumienie. Chyba , że chcesz zjeść byle co w byle jakim otoczeniu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni post

Następny post

Close