Blog post

COSMO BAR – NIEZIEMSKIE MIEJSCE

Są takie miejsca do których wręcz uwielbiam wracać. Cosmo bar odwiedzam regularnie. Podczas każdej wizyty jestem zaskoczona czymś nowym. Wstyd się przyznać ,ale nie napisałam o Cosmo wcześniej …Czas to nadrobić!

To miejsce stworzyło fantastyczne małżeństwo o ogromnej pasji  – Monika i Tomasz Roehrowie.

Wystrój wnętrza Cosmo wykonany został przez polskich artystów i rzemieślników.Spędzenie jesiennego wieczoru w jednym z przyciemnionych kącików, na miękkiej welurowej kanapie z koktajlem w ręku – och, rozmarzyłam się   🙂

Profesjonaliści za barem – to mało powiedziane-to ludzie pełni pasji i miłości do tego co robią. Godzinami mogłabym słuchać każdego z tutejszej ekipy. Filozofia zero waste pobudza wyobraźnię ,a co za tym idzie daje szerokie spektrum możliwości.Za każdym razem gdy wybieram się do Cosmo aby spróbować propozycji z nowej karty czuję nutkę ekscytacji.

Tu nie ma miejsca na plastikowe rurki oraz kubki. Cytrusy zastąpione zostały lokalnym odpowiednikami np.pigwą .Niemalże każdy produkt jest wykorzystywany w całości.

Karta w Cosmo zmienia się sezonowo,dzięki temu wykorzystywany jest unikalny charakter każdej pory roku.Najnowsza jesienna karta to istna bomba! Sięgając po starannie wyselekcjonowane przez lokalnych i regionalnych dostawców wysokiej jakości produkty ,cieszą podniebienie.

Co w niej znajdziemy?

GRUSZKA/whisky/torf/gruszka/imbir/miód/kwaśne/słodkie/białko

POMIDOR/gin pomidorowy/kordiał limonowy

WIŚNIA/Amaro Montenegro/Dubonnet/Miód nr.1

ANTONÓWKA/tequila/skrub antonówka/sól wędzona-kwaśne i dość specyficzne w smaku przez dodatek wędzonej soli.

RUMIANEK/whisky/rumianek/rooibos/białko – słodko kwaśne

PIGWA/gin/falernum/pigwa/białko/ -słodko-kwaśne połączenie

KURKA KRWAWI/wódka/pomidor/chrzan/kurki/orzech/sół/chilli  – To odpowiedź Cosmo na Krwawą Mary ,która bardzo mi smakowała!

Wszystkie spróbowane przeze mnie koktajle były wyjątkowe.Jedyne w swoim rodzaju dające wyrafinowaną przyjemność.

Jarzębina

Warto wspomnieć o czymś dość rzadko spotykanym w stołecznych koktajl barach. Mianowicie w Cosmo możecie zamówić  set degustacyjny w rewelacyjnej cenie ! Czyż to nie cudowne? 3 koktajle 45zł,5 koktajli 75zł,8 koktajli 120zł (menu degustacyjne obowiązuje do 22grudnia).

Cosmo bar to niezwykle klimatyczne miejsce, które w moich oczach odczarowało okolicę .Pozwólcie porwać  się w nieziemską podróż po smakach Cosmo.

 

Polecam!

Głodna Dorota

COSMO bar
ul. Twarda 4
00-105 Warszawa
budynek Cosmopolitan

Facebook Cosmo

 

Komentarzy (1)

  • Baśka

    25 listopada 2019 at 19:40

    ja lubię Roots Bar przy Wierzbowej, drinki jakich nigdzie nie piłam i straaaaaaaaaaaaaasznie fajni barmani

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Następny post

Close