Blog post

FLYSPOT – I BELIEVE I CAN FLY

Jedno jest pewne – jestem uzależniona od adrenaliny. Kocham motocykle, jedzenie potraw które wzbudzają kontrowersje czy przygody na wysokościach .Do takich zaliczam cocktail in the sky czyli picie koktajlu 50 metrów nad ziemią z widokiem na centrum Warszawy .Ostatnio postanowiłam zrealizować kolejne marzenie i zobaczyć  jak to jest z tym tunelem aerodynamicznym, czy faktycznie można to porównać do skoku z samolotu ze spadochronem?(co oczywiście mam w planach )

Jak kupić?

Voucher na lot w tunelu możemy kupić przez stronę flyspot.com ,bądź osobiście na miejscu. Ja jednak zostałam obdarowana voucherem zakupionym na wyjątkowyprezent.pl który można kupić przez ich stronę bądź w licznych punktach sprzedaży.

Nie możemy przyjść z marszu i od razu sobie polatać. Musimy ustalić termin przez stronę internetową flyspot bądź wyjątkowy prezent. Jeżeli zaproponowany przez nas termin nie będzie wolny możemy spodziewać się telefonu w celu ustalenia dogodnego terminu.

Gdzie?

Wszystko to odbywa się w wyjątkowym zaprojektowanym przez najlepszych polskich architektów budynku położonym na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego, tuż przy węźle autostradowym Warszawa-Zachód.

W samym sercu budowli znajduje się  najważniejsza część konstrukcji – szklany walec będący fragmentem kubatury, w której potężne wentylatory wytwarzają wiatr o prędkości ponad 300 km/h, dzięki czemu ludzie mogą się unosić się w powietrzu na wysokości kilku a nawet kilkunastu metrów.

Jak?

Przed lotem wita mnie uśmiechnięta Pani na recepcji i wręcza formularz do wypełnienia- biurokracja musi być –  przyjemności później .

Przygodę zaczynam w pewien słoneczny kwietniowy piątek. Po wypełnieniu formularza ,wybieram odpowiedni rozmiar kombinezonu, kasku oraz okularów w zestawie są jeszcze zatyczki do uszu. Musimy być ubrani w wygodny strój sportowy, zero biżuterii i dobry humor  🙂  jeżeli macie długie włosy polecam nie zapomnieć o gumce do włosów, a co najważniejsze nie zapomnieć schować ich pod kask! ja zapomniałam  🙂 pewnie domyślacie się co było z nimi po locie…

Krótkie szkolenie z instruktorem, omówienie znaków które pomogą nam w komunikacji wewnątrz tunelu w którym panuje duży hałas.

Znaki są  proste, np. wyprostowane dwa palce u dłoni instruktora (oznaczają “wyprostuj nogi”), zgięte dwa palce (“zegnij nogi”).

Nie ukrywam ,że tuż przed lotem trochę jednak się stresowałam. Miałam szczęście i trafiłam pod skrzydła fantastycznego człowieka. Pan Kajetan to uosobienie instruktora idealnego .Oaza spokoju i profesjonalizmu. Pasja, poczucie humoru i naturalna otwartość pozwoliły mi rozładować stres i dodały otuchy.

Przed lotem należy wejść do kabiny przez śluzę i już po chwili staniemy w wejściu do tunelu.

Poziom adrenaliny znacznie się podniósł tuż przed rzuceniem się w przepaść przed którą dzieliła mnie na szczęście specjalna siatka.

Ten który miał stać się moim sprzymierzeńcem i unosić niczym piórko stał się moim wrogiem – wiatr wiejący z ogromna siłą uniemożliwiał mi swobodne oddychanie(znacie to uczucie gdy idziecie ulicą i wieje silny wiatr ?).

Według mojego instruktora wszystko tkwi w głowie i oczywiście miał na to sposób 🙂  nachyliłam się nad tunelem i tylko oddychałam ,co pomogło mi się z nim zaprzyjaźnić.

Drugi 1,5 minutowy lot był już czystą przyjemnością ,a nieco więcej wrażeń zapewnia nam instruktor który jest zawsze podczas pierwszych lotów w tunelu .Trzymając za specjalną rączkę w kombinezonie  kręcił mną dookoła, co tylko potęgowało pozytywne wrażenia. Trzymanie mnie jednocześnie za rękę i nogę, by za chwilę wystrzelić  razem szybko w górę na kilka metrów i dość gwałtownie opaść do poziomu metra nad kratę to jedna z fajniejszych akrobacji 🙂

Przykładowy filmik jak wygląda pierwszy lot w tunelu .

To było fantastyczne doświadczenie i polecam lot w tunelu aerodynamicznym każdemu  lubi doświadczyć czegoś nowego. Choć wiem, że nie będę wywijać w tunelu jak Maja Kuczyńska (wicemistrzyni świata w indoor skydivingu 2017)to i tak mam ochotę na więcej.

Ile?

Dwa loty po 1,5 minuty250 zł (voucher ważny rok) – jest kilka pakietów do wyboru.

Dodatkowe informacje:

– w tunelu mogą latać dzieci od 3 roku życia

– Nie zaleca się korzystania z tunelu kobietom w ciąży oraz osobom po kontuzji kręgosłupa lub barku

– Należy się pojawić się przynajmniej 30 minut przed zarezerwowaną godziną

Przede mną kolejne wyzwania m.in.walk in the sky i mało ekscytująca ale intrygująca i potęgująca doznania kolacja w ciemności – czyli konsekwencje zakupów na stronie wyjątkowyprezent.pl którą uwielbiam .

Polecam

GŁODNA DOROTA

FLYSPOT

Wspólna Droga 1
05-850 Mory k. Warszawy

Strona internetowa: flyspot.com  wyjatkowyprezent.pl

Facebook/flyspot

Facebook/wyjatkowyprezent

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni post

Następny post

Close