Blog post

SMAŻALNIA RYB SOLA

sola5.jak-zmniejszyc-fotke_pl
Ostatnio często bywam na Ursynowie. Osoba bliska memu sercu mieszka w okolicy ,a brak czasu na pichcenie oraz chęć zjedzenia czegoś w miarę zdrowego przywiodła nas do tego miejsca.
Proste niewymagające wnętrze, lokal cieszy się dużym zainteresowaniem(dobry znak). Podchodzimy do lady i wybieramy dania z tablicy, która sięga sufitu. Stoimy, czytamy, tworzy się kolejka …szyja zaczyna boleć od patrzenia ku górze. W końcu wybraliśmy i nie płacimy, rachunek zostanie wystawiony po zważeniu ryb.
sola3.jak-zmniejszyc-fotke_pl

sola2.jak-zmniejszyc-fotke_pl

Zamawiamy przy ladzie, odbieramy sami dania na stołówkowych tacach, odstawiamy talerze na specjalne miejsce i płacimy po zjedzeniu. Tak w skrócie wygląda wizyta w tej smażalni. Nie spodziewajmy się kelnera w białej koszuli ,w miejscu którego nazwa zawiera słowo smażalnia.
Zamówiliśmy smażoną solę z frytkami i kiszoną kapustą .Całe skomponowane danie kosztowało 28,75zł,przy czym każdy składnik jest płatny osobno, sola kosztuje 7zł za 100g,frytki 7zł a surówka 6zł.Tak więc ,jeżeli mamy ochotę możemy zjeść tylko rybę bez dodatków, i tak dalej. Podoba wam się taka opcja?

Sola w złocistej panierce była perfekcyjnie usmażona .Nie rozpadała się i nie śmierdziała starym tłuszczem. Frytki oczywiście mrożone .A surówka z kiszonej kapusty była świeża i pyszna.
sola1.jak-zmniejszyc-fotke_pl

Sielawa smażona ,pod tą nazwą kryją się cztery małe sielawki ( 27zł/ 10zł za100g)świeże rybki z chrupiącą skórką ,mięso z łatwością odchodziło od ości. Surówka z buraczków była jedną z lepszych jakie miałam okazję ostatnio spróbować(6zł).
sola7.jak-zmniejszyc-fotke_pl

Dorsz z pieca(29,70/11zł za 100g)pieczony w papierze z masłem, cebulą, natką pietruszki oraz znikomą ilością soli i pieprzu. Ryba była soczysta ale mało intensywna w smaku. Solniczka poszła w ruch. Zamówiony biały ryż(4zł) do dorsza był odpowiednio ugotowany, posypany świeżym koperkiem stworzył zgraną kompozycję.
sola6.jak-zmniejszyc-fotke_pl
sola8.jak-zmniejszyc-fotke_pl
Lodówkę w której niegdyś królowały wędzone ryby, okupują teraz ciasta. Oczywiście skusiłam się na wyglądający na domowy, lekko krzywy i popękany sernik(12zł). Ciasto okazało się jakąś pomyłką, kompletnie bez wyrazu i smaku o aromacie lodówki. A dekoracja woła o pomstę do nieba.

sola4.jak-zmniejszyc-fotke_pl

Sympatyczni właściciele pochodzący z mazur, stworzyli miejsce gdzie królują świeże ryby o przyzwoitej jakości przyrządzenia. Niezobowiązujące miejsce na zdrowy obiad.

Smażalnia Ryb Sola
ul. Cynamonowa 19 lok. U6, Warszawa

Głodna Dorota

Smażalnia Ryb Sola Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni post

Następny post

Close